Proje Eğitimi Veri Bilimi ve Makine Öğrenmesi

g-cavf0_400x400
Çağrı Aksu
untitled
Mehmet Sezer
foto
Cemile Yıldızçakar
Burak_Dilber
Burak Dilber
Dr.Ezgi-DEMIR
Dr. Ezgi Demir
photo2
Batuhan Atasoy
IMG-20190921-WA0000
Yunus Emre Mızrakçı

Bu Kurs Hakkında

Bu Eğitim çalışması Veri Bilimi ve Makine öğrenmesi projelerinin bir mentor eşliğinde yapılacağı bir çalışma grubudur. Eğitim sürecinde gerçek hayat problemlerine farklı konularda veri bilimi ve makine öğrenmesi temelli çözümleri mentorler eşliğinde katılımcılardan oluşturulan proje ekiplerince üretilmesi amaçlanmaktadır.

Çalışma grupları mentorler tarafından oluşturulacak ve proje geliştirme süreçlerinde problemler ve çözümler konusunda katılımcılara aktif destek ve bilgi verilecektir. 

Çalışma grupları çalışmalarını makaleye dönüşterecek ve DataSciencEarth site ve sosyal medya hesaplarında paylaşabilecekler. Ayrıca her proje çalışmasında en iyi seçilen çalışma grubu düzenlenecek canlı yayınlarla çalışmalarını herkesle paylaşabilecekler.

Program içerisinde 2 tanede Hackathon gerçekleştirilecek ve kendinizi yarışma ortamında edindiğiniz bilgileri deneyimlemenizi sağlayacağız.

Programın önemli bir amacı da katılımcıların bilgi ve yapabilirlik seviyelerini geliştirip geldikleri noktayı ortaya koyabilmeleridir.

Program aylık abonelik sistemi ile ilerlemektedir ve haftada 6 saatlik proje çalışması şeklinde yapılacaktır. Katılımcılar programa aylık abonelik yaptırarak devam edebilecekler. 

Her proje 1 aylık bir süreci kapsamaktadır. Tüm projelere katılan bir katılımcının 8 aylık bir abonelik yaptırması gerekmektedir. Fakat her projeye katılmak zorunda değilsiniz. Abonelik sistemi katılımcılara bu esnekliği sağlanmaktadır.

Abonelik her ay yenilenmektedir. Yani sadece abonelik yaptırdığınızda ödeme yapmanız gerekecek.

Program boyunca geliştirilecek projeler :

 • Müşteri Kayıp Analizi Projesi
 • Sahtecilik Tespiti ve Önleme Projesi
 • Market Stok Tahmini Projesi
 • Ürün Tavsiye Sistemi Projesi
 • Enerji Verimliliği Projesi
 • Öngörücü Bakım Projesi
 • Tedarikçi Fiyat Analizi – En İyi Fiyat Tahminleme Projesi
 • Müşteri Memnuniyeti Projesi

8 Kişilik Sınıflarda özel eğitim.


Kurs Programı

Hafta içi programı P.Tesi / Çarşamba / Cuma günlerinde  19:00-22:00  saatleri arasında yapılacaktır.

Hafta sonu programı Cumartesi / Pazar günleri 09:00-13:00 saatleri arasında yapılacaktır.

Not: Eğitim başlangıç tarihleri kontenjana göre belirlenecektir.

Öğrenme Hedefleri

Problem çözme
Veri Bilimi metodolojisi
Makine Öğrenmesi
Ekip çalışması

Gereklilikler

 • Python
 • Sql
 • Temel Makine Öğrenmesi

Hedef Kitle

 • Veri bilimi be makine öğrenmesi konusunda bir temeli olup kendini geliştirmek isteyenler.
 • Kariyerini bu alanda geliştirmek isteyenler.

Müfredat

Müşteri Kayıp Analizi Projesi

Sahtecilik Tespiti ve Önleme Projesi

Market Stok Tahmini Projesi

Ürün Tavsiye Sistemi Projesi

Hackathon

Enerji Verimliliği Projesi

Öngörücü Bakım Projesi

Tedarikçi Fiyat Analizi – En İyi Fiyat Tahminleme Projesi

Müşteri Memnuniyeti Projesi 

Hackathon

Eğitmenleriniz

Çağrı Aksu

Uzman Veri Bilimci

5.0/5
4 Kurs
1 Göz At
2 Öğrenci
1999 yılından beri yazılım sektöründe, 2008 yılından beridir de Makine Öğrenmesi çözümleri üzerine çalışmaktayım. Birçok projenin içerisinde geliştirici ve/veya yönetici olarak yer alma fırsatım oldu. 24 Farklı kurumda veri bilimi, veri madenciliği, makine öğrenmesi eğitimleri verdim. Bireysel eğitimlerimde ise yaklaşık 300 öğrenci oldu.
Daha fazlasını gör

Mehmet Sezer

Business Consultant Expert

0/5
3 Kurs
0 Göz At
1 Öğrenci
Tableau Resume: https://rb.gy/duqr8s Lisans hayatını Sakarya Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü ve Almanya Bremerhaven Uygulamalı Bilimler Üniversitesinde Üretim alanında tamamladı. Sorasında yüksek lisans tezini Veri Madenciliği Algoritmalarını kullanarak Teknoloji değerlendirmesi yapmayı başaran bir araç geliştirerek Yıldız Teknik Üniversitesinde bilimsel bir proje kapsamında gerçekleştirdi. İş hayatını ise 2014 yılından bu yana global şirketlerde İş Çözümleri & Zekası, KPI yönetimi, Karar Verme stratejileri, Veri madenciliği ve analizi, Dijitalleşme konularında ulusal ve uluslararası birbirinden farklı proje konularında farklı kültürdeki insanlarla çalışarak yürütmekte. Veri ile ilgili konuları teorik olarak öğrenip ve pratikte uygulayarak işlerine ve bulunduğu organizasyonlara katkı sağlamaktan keyif alıyor. Uzmanlık alanı ise Veri analizi ve görselleştirme alanında veriden bilgiye giden süreci hikayeleştirerek karar verici hedef kitlesine keşifsel analizler sunmak. Bu süreçte edindiği tecrübe ve bilgiyle hazırlanan eğitimin sizleri hedeflediğiniz noktaya taşıması için sabırsızlanıyor.
Daha fazlasını gör

Cemile Yıldızçakar

0/5
3 Kurs
0 Göz At
1 Öğrenci
Ege Üniversitesi Matematik ve İstatistik çift anadal mezunuyum. Ek olarak İstatistik yüksek lisansına sahibim. Yaklaşık 9 yıldır başta Matematik ve İstatistik olmak üzere çeşitli alanlarda sınıf içi ve bireysel eğitimler vermekteyim. Şu anda bir fabrikada ERP Proje Yöntecisi olarak çalışıyorum ve aynı zamandaYazılım Mühendisliği yüksek lisans proje aşamasındayım. Eğer sen de "neymiş bu İstatistik? biraz bilim yapalım, biraz hayattaki örneklerini görelim" diyorsan, bilmek ve öğrenmek yüzünü gülümsetiyor ise, o zaman doğru sınıftasın. Matematik yaşamın soyut bulmuş hali İstatistik ise bir tahmin sanatıdır, veri bilimi için olmaz ise olmazdır.
Daha fazlasını gör

Burak Dilber

Data Scientist & Statistician

0/5
3 Kurs
0 Göz At
2 Öğrenci
2006-2011 yılları arasında çeşitli işaretleme ve programlama dilleri konusunda kendini geliştirmiştir. Daha sonra Dokuz Eylül Üniversitesi İstatistik Bölümü'nden 2017 yılında mezun olmuştur ve çalışmalarını veri bilimi alanına yönlendirmiştir. Aynı bölümde yüksek lisans öğrenimini tamamlamış ve şu anda doktora öğrenimine devam etmektedir. Güncel çalışma alanları makine öğrenmesi uygulamaları üzerinedir ve R programlama dilini kullanarak çalışmalarını sürdürmektedir.
Daha fazlasını gör

Dr. Ezgi Demir

Python Programlama ve Makine Öğrenmesi Eğitmeni

0/5
4 Kurs
0 Göz At
2 Öğrenci
Matematik mühendisliği mezunudur. Programlama ve veri biliminde alanında 10 yılı aşkın süredir çalışan Ezgi Demir, alanında doktora yapmıştır. Akademisyen olarak çalışmakta ulusal ve uluslararası alanda yayınlar yapmaktadır. Aynı zamanda yapay zeka, makine öğrenmesi, görüntü işleme ve derin öğrenme alanlarında projelerde yer almakta ve danışmanlık yapmaktadır. Python programlama, makine öğrenmesi, veri bilimi alanlarında eğitimler vermektedir.
Daha fazlasını gör

Batuhan Atasoy

0/5
4 Kurs
0 Göz At
0 Öğrenci
Piri Reis Üniversitesi’nde akademisyen olarak çalışmaktayım. İTÜ Mekatronik Mühendisliği Bölümü’nde doktora çalışmalarımı; yapay öğrenmenin uygulamaları olan “Çoklu-Etkileşimli Sistemler” ve “Veri Güdümlü Kontrol Sistemleri” üzerine yapmaktayım. Alanımda ulusal ve uluslararası akademik ve özel sektör çalışmalarıma ek olarak; “Bilimsel Programlama” ve “Esnek Hesaplama” üzerine 10 yıldan fazladır uygulama geliştirmekte, ve 5 yıldır kesintisiz bir şekilde dersler ve eğitimler vermekteyim.
Daha fazlasını gör

Yunus Emre Mızrakçı

Business Intelligence Expert

0/5
3 Kurs
0 Göz At
0 Öğrenci
Tableau Resume: https://public.tableau.com/profile/yunusemre.mizrakci#!/ Yunus Emre Mızrakçı lisans eğitimini Endüstri Mühendisliği alanında tamamlamış ve yine Endüstri Mühendisliği alanında yüksek lisansına devam etmektedir. 2014 yılından bu yana profesyonel olarak iş hayatında bulunan Yunus Emre Mızrakçı farklı alanlarda tecrübeler edinmiştir. Agile Proje Yönetimi, Keşifleyici Veri Analizi ve Görselleştirme, KPI Yönetimi, Süreç Madenciliği ve Makine Öğrenimi gibi konularda bir çok farklı heyecan verici projede bulunmuştur. Yönettiği projelerde çevresindekilere ve proje ekiplerine gösterdiği liderliği ve eğitici/öğretici yaklaşımı daima sürdürmüştür. Bu doğrultuda özenle hazırladığı 'Veri Görselleştirme Temelleri ve Tableau Eğitimi'nde sizlerle buluşmayı heyecanla beklemektedir.
Daha fazlasını gör

Bir inceleme yaz

Bir inceleme yaz
Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Wishlist 0
Open wishlist page Continue shopping