Veri Bilimci Yetiştirme Programı – Sertifikalı

g-cavf0_400x400
Çağrı Aksu
untitled
Mehmet Sezer
foto
Cemile Yıldızçakar
Burak_Dilber
Burak Dilber
Dr.Ezgi-DEMIR
Dr. Ezgi Demir
photo2
Batuhan Atasoy
IMG-20190921-WA0000
Yunus Emre Mızrakçı

Bu Kurs Hakkında

Bu program ülkemizde büyük işgücü açığı bulunan Veri Bilimi konusunda çalışabilecek yeterliliklerde Veri Bilimciler yetiştirmek için kurgulanmıştır. Bu amaç doğrultusunda eğitim programı 3 ana ayak üzerine oturtulmuştur. Bunlar şunlardır:

 • Teorik Dersler, 120 Ders Saati
 • Proje Uygulama Dersleri, 80 Ders Saati  
 • Mentorluk Programı.

Teorik Dersler ile birlikte İstatistik, Lineer Cebir, Makine Öğrenmesi, Sql, Nosql, Veri Bilimi ürün süreci gibi eğitimler verilmektedir.

Proje uygulama derslerinde ise öğrenilen teorik konularını güncel hayat problemleri üzerinde uygulanmasını ve çözüm üretilmesini amaçlamaktadır.

Mentorluk programı Veri Bilimci adaylarını mental olarak hazırlamak ve onlara çalışmalarında aktif destek olmayı amaçlamaktadır.

Program boyunca geliştirilecek projeler :

 • Müşteri Kayıp Analizi Projesi
 • Sahtecilik Tespiti ve Önleme Projesi
 • Market Stok Tahmini Projesi
 • Ürün Tavsiye Sistemi Projesi
 • Enerji Verimliliği Projesi
 • Anomali Tespiti Projesi
 • Öngörücü Bakım Projesi
 • Tedarikçi Fiyat Analizi – En İyi Fiyat Tahminleme Projesi
 • Müşteri Memnuniyeti Projesi 

Ayrıca programdan mezun olan herkes Data Science Earth çalışma grubuna dahil olma şansı elde edecekler ve çalışmalara aktif olarak katılabileceklerdir.

8 Kişilik Sınıflarda özel eğitim.

Kurs Programı

Hafta içi programı P.Tesi / Çarşamba / Cuma günlerinde  19:00-22:00  saatleri arasında yapılacaktır.

Hafta sonu programı Cumartesi / Pazar günleri 09:00-13:00 saatleri arasında yapılacaktır.

Not: Eğitim başlangıç tarihleri kontenjana göre belirlenecektir.

Öğrenme Hedefleri

Bu eğitim içerisinde Veri Bilimi araçlarını kullanarak temelden çözüme kadar bir çözüm sürecini oluşturmayı öğreneceksiniz. Öğrendikleriniz ile güncel Veri Bilimi problemlerine optimal çözümler üretebileceksiniz.

Gereklilikler

 • Bu eğitim için bir ön şart bulunmamakla birlikte adayların en az lisans öğrencisi olmaları ya da lisans mezuniyetinin olması beklenmektedir.

Hedef Kitle

 • Bu kurs Veri Bilimi konusunda kariyer hedefleyen herkes için uygundur.

Müfredat

45 Ders200h

Veri Bilimi Metodolojisi

Eğitimin bu bölümünde Veri Bilimi ve veriye dayalı ürün üretme metodolojisini öğreneceksiniz.
Veri Bilimi nedir?
Veriyi Anlamak
Analizi Anlamak
Ürünü Anlamak

Veri Bilimi için Python

Eğitimin bu bölümünde Veri Bilimi uygulamaları geliştirmek için gerekli olan Python programlama bilgilerini projeler üzerinden öğreneceksiniz.

Veri Bilimi için Istatistik

Bu bölümde Veri Bilimi çözümleri geliştirirken ihtiyaç duyacağınız Istatistik bilgisini edineceksiniz.

Veri Bilimi için Sql ve NoSql

Bu bölümde çeşitli veri biriktirme ve sorgulama metodolojilerini öğreneceksiniz.

Uygulamalı Temel Makine Öğrenmesi- Sınıflandırma Analizi

Bu bölümde Sınıflandırma Analizi için temel makine öğrenmesi tekniklerini örnek problemleri çözerek öğreneceksiniz.

Uygulamalı Temel Makine Öğrenmesi – Kümeleme Analizi

Bu bölümde Kümeleme analizini örnek problemleri çözerek uygulamalı olarak öğreneceksiniz.

Uygulamalı Temel Makine Öğrenmesi – Birliktelik Kuralları

Bu bölümde birliktelik kuralları ve ilişki analizini örnek problemleri çözerek uygulamalı olarak öğreneceksiniz.

Hackathon Zamanı

Öğrendiklerimizi sınamanın zamanı geldi. Bugüne kadar geliştirdiğiniz çözümlerden yola çıkarak size verilecek konu ve veriset ile birlikte gerçek bir problem üzerinde çözüm üretecek ve yarışacaksınız.

Uygulamalı İleri Makine Öğrenmesi

Bu bölümde makine öğrenmesi konusunda ileri teknikleri projeler geliştirerek öğreneceksiniz.

Model Doğrulama Yöntemleri

Çapraz Doğrulama, ROC, Precision Recall F1 Score, Karmaşıklık Matrisi, R2, MAE, MSE, MSAE

Flask Uygulaması Çalışması

Heroku platformunda yapılan çalışmaların yayınlanması

Derin Öğrenme

Eğitimin bu bölümünde güncel Derin Öğrenme algoritmalarını öğreneceksiniz.

Hackathon Zamanı

Eğitiminiz tamamlandı artık kendinizi kanıtlama zamanı. Bugüne kadar geliştirdiğiniz çözümlerden yola çıkarak size verilecek konu ve veriset ile birlikte gerçek bir problem üzerinde çözüm üretecek ve yarışacaksınız.

Eğitmenleriniz

Çağrı Aksu

Uzman Veri Bilimci

5.0/5
4 Kurs
1 Göz At
2 Öğrenci
1999 yılından beri yazılım sektöründe, 2008 yılından beridir de Makine Öğrenmesi çözümleri üzerine çalışmaktayım. Birçok projenin içerisinde geliştirici ve/veya yönetici olarak yer alma fırsatım oldu. 24 Farklı kurumda veri bilimi, veri madenciliği, makine öğrenmesi eğitimleri verdim. Bireysel eğitimlerimde ise yaklaşık 300 öğrenci oldu.
Daha fazlasını gör

Mehmet Sezer

Business Consultant Expert

0/5
3 Kurs
0 Göz At
1 Öğrenci
Tableau Resume: https://rb.gy/duqr8s Lisans hayatını Sakarya Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü ve Almanya Bremerhaven Uygulamalı Bilimler Üniversitesinde Üretim alanında tamamladı. Sorasında yüksek lisans tezini Veri Madenciliği Algoritmalarını kullanarak Teknoloji değerlendirmesi yapmayı başaran bir araç geliştirerek Yıldız Teknik Üniversitesinde bilimsel bir proje kapsamında gerçekleştirdi. İş hayatını ise 2014 yılından bu yana global şirketlerde İş Çözümleri & Zekası, KPI yönetimi, Karar Verme stratejileri, Veri madenciliği ve analizi, Dijitalleşme konularında ulusal ve uluslararası birbirinden farklı proje konularında farklı kültürdeki insanlarla çalışarak yürütmekte. Veri ile ilgili konuları teorik olarak öğrenip ve pratikte uygulayarak işlerine ve bulunduğu organizasyonlara katkı sağlamaktan keyif alıyor. Uzmanlık alanı ise Veri analizi ve görselleştirme alanında veriden bilgiye giden süreci hikayeleştirerek karar verici hedef kitlesine keşifsel analizler sunmak. Bu süreçte edindiği tecrübe ve bilgiyle hazırlanan eğitimin sizleri hedeflediğiniz noktaya taşıması için sabırsızlanıyor.
Daha fazlasını gör

Cemile Yıldızçakar

0/5
3 Kurs
0 Göz At
1 Öğrenci
Ege Üniversitesi Matematik ve İstatistik çift anadal mezunuyum. Ek olarak İstatistik yüksek lisansına sahibim. Yaklaşık 9 yıldır başta Matematik ve İstatistik olmak üzere çeşitli alanlarda sınıf içi ve bireysel eğitimler vermekteyim. Şu anda bir fabrikada ERP Proje Yöntecisi olarak çalışıyorum ve aynı zamandaYazılım Mühendisliği yüksek lisans proje aşamasındayım. Eğer sen de "neymiş bu İstatistik? biraz bilim yapalım, biraz hayattaki örneklerini görelim" diyorsan, bilmek ve öğrenmek yüzünü gülümsetiyor ise, o zaman doğru sınıftasın. Matematik yaşamın soyut bulmuş hali İstatistik ise bir tahmin sanatıdır, veri bilimi için olmaz ise olmazdır.
Daha fazlasını gör

Burak Dilber

Data Scientist & Statistician

0/5
3 Kurs
0 Göz At
2 Öğrenci
2006-2011 yılları arasında çeşitli işaretleme ve programlama dilleri konusunda kendini geliştirmiştir. Daha sonra Dokuz Eylül Üniversitesi İstatistik Bölümü'nden 2017 yılında mezun olmuştur ve çalışmalarını veri bilimi alanına yönlendirmiştir. Aynı bölümde yüksek lisans öğrenimini tamamlamış ve şu anda doktora öğrenimine devam etmektedir. Güncel çalışma alanları makine öğrenmesi uygulamaları üzerinedir ve R programlama dilini kullanarak çalışmalarını sürdürmektedir.
Daha fazlasını gör

Dr. Ezgi Demir

Python Programlama ve Makine Öğrenmesi Eğitmeni

0/5
4 Kurs
0 Göz At
2 Öğrenci
Matematik mühendisliği mezunudur. Programlama ve veri biliminde alanında 10 yılı aşkın süredir çalışan Ezgi Demir, alanında doktora yapmıştır. Akademisyen olarak çalışmakta ulusal ve uluslararası alanda yayınlar yapmaktadır. Aynı zamanda yapay zeka, makine öğrenmesi, görüntü işleme ve derin öğrenme alanlarında projelerde yer almakta ve danışmanlık yapmaktadır. Python programlama, makine öğrenmesi, veri bilimi alanlarında eğitimler vermektedir.
Daha fazlasını gör

Batuhan Atasoy

0/5
4 Kurs
0 Göz At
0 Öğrenci
Piri Reis Üniversitesi’nde akademisyen olarak çalışmaktayım. İTÜ Mekatronik Mühendisliği Bölümü’nde doktora çalışmalarımı; yapay öğrenmenin uygulamaları olan “Çoklu-Etkileşimli Sistemler” ve “Veri Güdümlü Kontrol Sistemleri” üzerine yapmaktayım. Alanımda ulusal ve uluslararası akademik ve özel sektör çalışmalarıma ek olarak; “Bilimsel Programlama” ve “Esnek Hesaplama” üzerine 10 yıldan fazladır uygulama geliştirmekte, ve 5 yıldır kesintisiz bir şekilde dersler ve eğitimler vermekteyim.
Daha fazlasını gör

Yunus Emre Mızrakçı

Business Intelligence Expert

0/5
3 Kurs
0 Göz At
0 Öğrenci
Tableau Resume: https://public.tableau.com/profile/yunusemre.mizrakci#!/ Yunus Emre Mızrakçı lisans eğitimini Endüstri Mühendisliği alanında tamamlamış ve yine Endüstri Mühendisliği alanında yüksek lisansına devam etmektedir. 2014 yılından bu yana profesyonel olarak iş hayatında bulunan Yunus Emre Mızrakçı farklı alanlarda tecrübeler edinmiştir. Agile Proje Yönetimi, Keşifleyici Veri Analizi ve Görselleştirme, KPI Yönetimi, Süreç Madenciliği ve Makine Öğrenimi gibi konularda bir çok farklı heyecan verici projede bulunmuştur. Yönettiği projelerde çevresindekilere ve proje ekiplerine gösterdiği liderliği ve eğitici/öğretici yaklaşımı daima sürdürmüştür. Bu doğrultuda özenle hazırladığı 'Veri Görselleştirme Temelleri ve Tableau Eğitimi'nde sizlerle buluşmayı heyecanla beklemektedir.
Daha fazlasını gör

Bir inceleme yaz

Bir inceleme yaz
veri bilimci yetiştirme eğitimi

6,000.00

Seviye
Başlangıç
Süre 200 saat
Dersler
45 ders
Dil
Türkçe
Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Wishlist 0
Open wishlist page Continue shopping