Veri Görselleştirme Temelleri ve Tableau Eğitimi

untitled
Mehmet Sezer
IMG-20190921-WA0000
Yunus Emre Mızrakçı

Bu Kurs Hakkında

Bu eğitim verilerle iletişim kurmaktan, etkili veri görselleştirmeleri oluşturmaya, verilerle hikâye anlatmaya ve veri üzerinden karar almaya kadar olan süreçte işlerinizi kolaylaştıracak Tableau aracının etkin bir şekilde kullanımını sağlayacak becerileri sizlere katacaktır. Günümüzde verilerle etkin iletişim kurabilecek yetkinlik ihtiyacı bulunmakta ve dünyanın her yerindeki işe alım uzmanları ve işletmeler, verileri anlamlı bir hikâyeye dönüştürebilecek profesyoneller aramaktadır. Giderek daha fazla şirket veriler üzerinden karar almanın ne kadar önemli olduğunu ve başarılarında büyük bir rol oynadığı anlamaktadır.

Bu noktada Tableau, olağanüstü bir görselleştirme programıdır. Bu kurs size Tableau ile harika veri görselleştirmeleri ve gösterge tabloları oluşturmak için bilmeniz gerekenleri size öğretmek amacıyla özenle tasarlanmıştır. Temel bilgilerle başlayıp sonrasında proje portföyünüz için görselleştirmeler oluşturacak, gerçek hayattaki veri kümelerinden yararlanarak Tableau becerilerinizi kademeli olarak geliştireceğiz.

Bu kursu tamamladıktan sonra, kendi veri projelerinizi gerçek veri setleriyle çözmeye ve meslektaşlarınıza ve hatta potansiyel işverenlere göstermek için Tableau gösterge panelleri oluşturmaya hazır olacaksınız.

8 Kişilik Sınıflarda özel eğitim.

Öğrenme Hedefleri

Veri göstelleştime temelleri ve prensiplerine hakim olmak
Tableau yeteneklerinizi kanıtlayan grafik oluşturma ve görselleştirme becerilerine sahip olmak
Sayıları ve tarihleri biçimlendirebilecek, araç ipuçları ve animasyon ekleyebilmek
Hesaplanan Alanlar, Parametreler ve Hiyerarşiler gibi daha gelişmiş özellikleri kullanabilme yetkinliği
Ayrıca, gösterge panelleri oluşturarak genel bir bakış gösterebilme ve verinizi bir hikayeye çevirebilme becerisi
Tableau kullanarak karmaşık iş sorunlarını çözmek için yaratıcı düşünme kabiliyeti
Verilerinizdeki desenleri ve eğilimleri etkili şekilde aktarmak için Profesyonel İş Gösterge Panelleri oluşturabilmek.

Gereklilikler

 • Temel veri okuryazarlığı
 • Kursta Tableau Desktop versiyonu kullanılacaktır. Programın 14 günlük deneme süresi vardır. Kurs içinde bu programların nasıl kurulacağı anlatılacaktır.

Hedef Kitle

 • Tableau'yu öğrenerek güçlü iç görüler ile harika Gösterge Panelleri ve Görselleştirmeler oluşturmak isteyen herkes (Veri Analistleri, Veri Bilimciler, Veriye Dayalı Karar Vericiler, İş Zekası Analistleri...)
 • Bir izleyici kitlesinde yankı uyandıracak etkili veri iletişimi oluşturmak isteyen herkes.
 • Verilerle harika hikâyeler anlatmak isteyen iş dünyasındaki herkes.
 • Tableau'yu tamamen sıfırdan öğrenmek isteyen ya da Tableau konusunda iyiyseniz ve becerilerinizi bir sonraki seviyeye taşımak ve Tableau'nun tüm potansiyelinden gerçekten yararlanmak istiyorsanız bu kursu almalısınız.

Müfredat

16 Ders16h

1-Tableau İle Veri Görselleştirmenin Temelleri

1-Veri Görselleştirme İçin Tableau’yu Tanıyalım
2-Veri Görselleştirme Ve Önemi
3-Viz Oluşturma
4-Tableau Topluluğu Projeleri Ve En İyi Görselleştirme Uygulamaları

2-Tableau İçin Temel Tasarım İlkeleri

3-Tableau İle Görsel Analiz

4-Tableau İle Gösterge Panelleri Ve Hikaye Anlatımı Oluşturma

5-Tableau İle Veri Görselleştirme Projesi

Eğitmenleriniz

Mehmet Sezer

Business Consultant Expert

0/5
3 Kurs
0 Göz At
1 Öğrenci
Tableau Resume: https://rb.gy/duqr8s Lisans hayatını Sakarya Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü ve Almanya Bremerhaven Uygulamalı Bilimler Üniversitesinde Üretim alanında tamamladı. Sorasında yüksek lisans tezini Veri Madenciliği Algoritmalarını kullanarak Teknoloji değerlendirmesi yapmayı başaran bir araç geliştirerek Yıldız Teknik Üniversitesinde bilimsel bir proje kapsamında gerçekleştirdi. İş hayatını ise 2014 yılından bu yana global şirketlerde İş Çözümleri & Zekası, KPI yönetimi, Karar Verme stratejileri, Veri madenciliği ve analizi, Dijitalleşme konularında ulusal ve uluslararası birbirinden farklı proje konularında farklı kültürdeki insanlarla çalışarak yürütmekte. Veri ile ilgili konuları teorik olarak öğrenip ve pratikte uygulayarak işlerine ve bulunduğu organizasyonlara katkı sağlamaktan keyif alıyor. Uzmanlık alanı ise Veri analizi ve görselleştirme alanında veriden bilgiye giden süreci hikayeleştirerek karar verici hedef kitlesine keşifsel analizler sunmak. Bu süreçte edindiği tecrübe ve bilgiyle hazırlanan eğitimin sizleri hedeflediğiniz noktaya taşıması için sabırsızlanıyor.
Daha fazlasını gör

Yunus Emre Mızrakçı

Business Intelligence Expert

0/5
3 Kurs
0 Göz At
0 Öğrenci
Tableau Resume: https://public.tableau.com/profile/yunusemre.mizrakci#!/ Yunus Emre Mızrakçı lisans eğitimini Endüstri Mühendisliği alanında tamamlamış ve yine Endüstri Mühendisliği alanında yüksek lisansına devam etmektedir. 2014 yılından bu yana profesyonel olarak iş hayatında bulunan Yunus Emre Mızrakçı farklı alanlarda tecrübeler edinmiştir. Agile Proje Yönetimi, Keşifleyici Veri Analizi ve Görselleştirme, KPI Yönetimi, Süreç Madenciliği ve Makine Öğrenimi gibi konularda bir çok farklı heyecan verici projede bulunmuştur. Yönettiği projelerde çevresindekilere ve proje ekiplerine gösterdiği liderliği ve eğitici/öğretici yaklaşımı daima sürdürmüştür. Bu doğrultuda özenle hazırladığı 'Veri Görselleştirme Temelleri ve Tableau Eğitimi'nde sizlerle buluşmayı heyecanla beklemektedir.
Daha fazlasını gör

Bir inceleme yaz

Bir inceleme yaz
Veri Görselleştirme Temelleri ve Tableau Eğitimi

750.00

Seviye
Tüm Seviyeler
Süre 16 saat
Dersler
16 ders
Dil
Türkçe

Materyal İçerikleri

 • Eğitim boyunca öğrencilerimize katıldıkları eğitimin videolarını, eğitim sunumlarını, gerekli verisetlerini ve ek dokümanları sağlamaktayız.
Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Wishlist 0
Open wishlist page Continue shopping